Cappuccino / kapučíno – návod na domácu prípravu

Domáca príprava kapučína? Je to vôbec možné? Je! A my sa to spolu naučíme! Kapučíno je kávový nápoj pozostávajúci zo správne napeneného mlieka a kávy v podobe espressa. My si ukážeme, ako je možné kapučíno pripraviť za pomoci bežných domácich nástrojov. Odporúčame sledovať aj náš profil na instagrame, v ktorom sa nachádza video z domácej prípravy tohto nápoja.

Na prípravu budeme potrebovať ( položky nájdete na konci návodu aj v našom e-obchode ) :

  1. French press
  2. Pripravenú kávu – viď. ostatné návody
  3. Mlieko – najlepšie plnotučné 3,5 % alebo obľúbené alternatívne mlieko (odporúčame sójové, či ovsené)
  4. Konvičku na liatie mlieka – my sme si ju pomocou kliešťov vyrobili z použitej konzervy
  5. Šálku
Poďme na to !

1. Do polovice French pressu si nalejeme mlieko (objemovo je to približne 200 ml).

2. Mlieko si zohrejeme na teplotu okolo 60 °C. Je to taká teplota, pri ktorej dokážeme udržať ruku na skle French pressu, no cítime silné teplo.

3. Prejdeme k napeneniu mlieka.

4. Sitko French pressu rýchlym pohybom zatlačíme na dno nádoby a následne rovnakou rýchlosťou vytiahneme nahor. Tento pohyb vykonáme trikrát. Potom sitko umiestnime pod hladinu mlieka, pod ktorou ním pohybujeme približne 30 sekúnd. Objem mlieka nám vzrastie takmer na vrch French press nádoby.

5. Sitko odstránime z nádoby a krúživými pohybmi sa zbavujeme bublín v mlieku. Sem tam poklepeme nádobou o stolík. Dávame však pozor na to, aby sme ju nerozbili. Správne napenené mlieko sa prichytáva na okrajoch nádoby a nemá takmer žiadne bubliny.

6. Mlieko prelejeme do našej konvičky a pokračujeme v procese neustáleho premiešavania a odstraňovania bublín búchaním.

7. Pripravenú kávu si nalejeme do šálky.

8. Nasleduje liatie mlieka do kávy. Latte art si vyžaduje tréning, avšak nemusíme sa ho báť. Naše kapučíno bude chutiť fantasticky aj bez nádherného obrázku srdca či tulipánu. Pre správne liatie mlieka odporúčame sledovať náš video návod na instagrame.

9. A teraz si len užiť kapučínovú seánsu v kruhu najbližších.

ĎALŠIE NÁVODY

Add to cart